Geoblog.pl    hrabia    Podróże    Ameryka Południowa 2010    ¡Viva Chile!

¡Viva Chile!

Chile
Chile, Arica

Granica Chile z Peru (edited 25.10.10) jest chyba najbardziej strzeżoną granicą jaką w życiu widziałem (oprócz USA zapewne. Ciągnie się na kilka kilometrów, bagaż jest prześwietlany jak na lotnisku, a celnicy zadają dużo pytań i mają broń jak z dobrego filmu akcjiiii. Jako że zdążyłem pozbyć się wcześniej liści koki, do Chile dostałem się bez większych problemów.

A Chile jest cudowne. Polubiłem już je wcześniej, gdy bez problemu znalazłem hosta z CS w pierwszym mieście przy granicy, Arice. I nie pomyliłem się co do osądu. Ciężko jednoznacznie wskazać palcem rzeczy za które polubiłem Chile. Chodzi raczej o ogólne wrażenie i ludzi. Chile jest z jednej strony punkowe, niepoukładane i zbuntowane, z drugiej strony grzeczne, z Macdonaldem na starówce.

Nowy dzień w Arice powitał mnie pięknym oceanem z kilkumetrowymi falami, tanim winem, którym poczęstowali mnie Szwajcarzy, którzy zamienili swój nudny kraj na łowienie ryb w Arice, urodzinami które miał mój host, Ariel.

Choć spędziłem w Arice tylko 2 noce, to polubiłem się z tym miastem. W drodze do (lub z) Peru przystanek obowiązkowy.

Ciekawostka:
W Chile jest od cholery Niemców. Jak się okazuje pół NRD zwiało do Chile. I tak mają tutaj swoje szkoły, strony w gazetach i rzesze;) fanów. Chodzić do Detsche Schule Arica to prestiż, mieć czarno-czerwona-zoltą flagę to obowiązek a sprechać trochę, lans.

Ciekawostka2:
W Arice nie pada deszcz;) http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Climograma_Arica.png&filetimestamp=20060126042120

jowa31
jowa31 - 2010-08-25 12:42
z tą granicą (Chile z Paragwajem ) to trochę przesadziłeś, pewnie miało być z Peru??

szymon
szymon - 2010-08-25 19:45
faktyyyycznie, myslami bylem gdzie indziej;)

hrabia
Szymon